• Könyvek
  • E-könyvek
  • Akciók
  • Boltjaink
  • Magazin
Váratlan vendég – Bécsi keringő (e-könyv)
e-könyv
ISBN: 9789636830199
Megjelenés: 2025
Formátum: e-könyv
Kategória

Váratlan vendég – Bécsi keringő (e-könyv)

0 (0)

Váratlan vendég
Budapest, belváros, egy régi bérház 

Mit rejt magában? Mi történt itt 1956-ban? A forradalom hogyan változtatta meg az emberek életét?

Lenke, a házmester lánya szerelmes Búzás Sanyiba, egy ügyvéd fiába. Sanyi azonban Juditért, az operettprimadonnáért rajong. Judit kihasználja a helyzetet, és úgy keveri a kártyákat, ahogy neki a leginkább kedvező. A primadonnának ugyanis van egy titkos szeretője, aki nem igazán kedveli őt. 

Búzásék a forradalom hatására nyugatra menekülnek, és Amerikában kezdenek új életet. Sanyiból kiváló építész lesz. Judit azonban itthon, magányosan öregszik meg, ami nem tesz jót az idegeinek. Lenke pedig elvállalja a ház gondnokságát. 

A három sors a jelenben ismét összekapcsolódik. De vajon ötven év távlatából számít-e már, ki kit jelentett fel annak idején? Régi sebek szakadnak fel, és sok, eddig megmagyarázhatatlan titokra derül fény. 

R. Kelényi Angelika eddig kiadatlan kisregényéből megtudhatjuk, hogy a történelem nem hagyja megválaszolatlanul a soha el nem évülő kérdéseket, és nem engedi feledésbe merülni az egykori bűnöket. 

 

 

Bécsi keringő

Gyilkos ​irigység és szenvedélyes szerelem a 19. századi Bécs forgatagában

1866 októberében véget ér a porosz–osztrák–olasz háború. Laurentino Marcetti bárónak ugyan semmi köze nem volt a harcokhoz, mégis meglepődik, amikor egy régi osztrák ismerőse látogatja meg római otthonában, hisz a háború a személyes kapcsolatokra is rányomta a bélyegét.

Joseph Winter újságíró arra kéri a bárót, hogy utazzon Bécsbe, és védje meg a makacs és önfejű Lisa Rosent, aki apja halála után úgy döntött, egyedül, férfisegítség nélkül kívánja vezetni divatszalonját. Marcetti soha nem vállalna el egy ilyen bagatell megbízatást, de most mégis igent mond, mert ott él a nő, Nella Rivera, akit képtelen kiverni a fejéből.

Lisa nemcsak azzal vívja ki konkurensei ellenszenvét, hogy nő létére önállóan vállalkozik, hanem pimasz és rebellis ötletével is. Egyedülálló terve sikeresnek bizonyul, a szalonját igen sokan látogatják, míg a nagy hírű szabóságok vendégköre megcsappan. Lisa sikere gyilkos indulatokat szül. A lány nem sejti, hogy a báró titokban segíti és védelmezi. Akár egy testőr, akire nem vágyott, de nagyobb szüksége van rá, mint gondolná.

Az utazásnak cseppet sem kedvez a politikai helyzet, Rosen kisasszony ügye is bonyolultabb, mint képzelte, és a Nellával való találkozása sem úgy sikerül, mint várta. Laurentino Marcettit azonban kemény fából faragták, nem hátrál meg a kihívások elől, sőt… a kihívások éltetik.

R. Kelényi Angelika befejezetlen történelmi-romantikus regénye élvezetes történetben jeleníti meg a 19. századi Bécs izgalmas, színpompás világát.

Több mutatása
Várható szállítás: 2-5 munkanap
Kívánságlistára
Kedvezményes
szállítás 10 000 Ft-tól
Több ezer
átvevőpont
Naponta
bővülő kínálat
10% kedvezmény az
előjegyezhető könyvekre
A szerzőről
R. Kelényi Angelika
Feliratkozom a szerzőre

R. Kelényi Angelika (1970-2023) Terézanyu-díjas magyar írónő.

A szerző méltósággal viselt, hosszan tartó, súlyos betegség után 2023-ban elhunyt. Egyedülálló személyiségét megjelent regényei őrzik tovább. Emléke szívünkben örökké él.


December 2-án született Kazincbarcikán. Húsz éves koráig élt a szülővárosában, majd Budapestre költözött. 2006 óta Budakalász az otthona. Az ELTE Pedagógia és Pszichológia Karán végzett.
2006-tól a Blikk Nők és Tina magazin külsős cikkírója volt. 2012-től a Nőkorszak.hu online magazin főszerkesztője. 2014-ben nyerte el a Terézanyu pályázat fődíját, ezt követően indult el regényírói pályafutása. Jelenleg hivatásszerűen regények írásával és a Nőkorszak.hu magazin szerkesztésével foglalkozik.

Magukat írják a regények, én csak az eszköz vagyok, és a boldog ember, aki belekeveredett egy számomra izgalmas, vicces vagy romantikus sztoriba. Még ha valóság alapja van is a regénynek, mindig elkalandozok és olyanra írom a történetet, amelyben jól érzem magam, amin jókat nevetek, vagy éppen könnybe lábad tőle a szemem. Az én külön világom ez.

– R. Kelényi Angelika

 
2014-ben jelent meg az első könyve Az agyam eldobom címmel az Álomgyár Kiadónál. Ezt követte még ebben az évben a Negyven felé pártában. 2015-ben újabb két kötete jelent meg az írónőnek Egy hajszálon múlt és Váláshelyzet címmel, a sikerkönyvek a sokak által ismert, kemény élethelyzeteteket dolgozzák fel a maga humoros, laza stílusában. 2016-ban az írónő zsánert váltott és történelmi témájú sorozatba kezdett bele. A Szulejmán és a magyar udvarhölgy, majd a folytatása, a Szulejmán és a kolostor rabja történelmi eseményeken alapuló romantikus kalandregények. A legújabb sorozata Az Ártatlan a 17. század  elején játszódik Báthory Erzsébet udvarában, melynek második része, a Bűnös örömök városa 2017 októberében jelent meg, harmadik része, A párizsi nő pedig 2018 márciusában kerül a könyvesboltokba. Regényeit az Álomgyár Kiadó gondozza.
 
Eddig megjelent könyvei:
Az agyam eldobom (2014)
Negyven felé pártában (2014)
Egy hajszálon múlt (2015)
Váláshelyzet (2015)
Szulejmán és a magyar udvarhölgy (2016)
Szulejmán és a kolostor rabja (2016)
Szulejmán - Sorozat és történelem (2016)
Az agyam eldobom - Nő pánikban / bővített kiadás (2017)
Az Ártatlan - A grófnő árnyékában (2017)
Az Ártatlan - Bűnös örömök városa (2017)
Az Ártatlan - A párizsi nő (2018)
Mennyei bűnök 1. (2018)
Mennyei bűnök 2. (2018)
A lánynevelde 1. (2019)
A lánynevelde 2. (2020)
Halálos Hollywood (2020)
Róma, Róma (2020)
Heaven (2021)
Átkozottak (2021)
Szédítő Balaton (2021)
Rejtélyes Rio (2021)
Édes Flores (2022)
Veszélyes Vadvirág (2022)
Manna Marina (2022)
Képtelen Kréta (2023)
Díjak, jelölések:
Terézanyu-díj - Fődíj (2014)
Aranykönyv jelölés (2014)
Aranykönyv jelölés (2015)
Aranykönyv jelölés (2016)


Több mutatása
A szerző további művei
Teljes lista
Hasonló könyvek
Kapcsolat
+36-1-770-8701
(munkanapokon
10:00 és 16:00 között)
Vásárlás
2021 www.alomgyar.hu © Minden jog fenntartva Publish and More Kft.
VisaMastercard