• Könyvek
  • E-könyvek
  • Akciók
  • Boltjaink
  • Magazin
A nemcselekvés
ISBN: 9789633047125
Megjelenés: 2018-04-24
Oldalszám: 300
Kategória

A nemcselekvés

0 (0)

Miért nem lehetünk igazán eredményesek a szüntelen stressz és szorongás közepette?

Hogyan ellensúlyozzuk a túlterheltség hatásait?

Miként lehet kevesebb cselekvéssel többet elérni?

Egyre változékonyabb világunkban és a folyamatos túlterheltség miatt rengetegen frusztráltak vagyunk, mindig csak igyekszünk utolérni magunkat. Az összetett projektek és munkahelyi elvárások miatt kimerültek vagyunk, a végsőkig kifacsarjuk magunkat. A „cselekvés” olyan módját választjuk, amelyet inkább a küszködés és sokkal kevésbé a jelenlét, nyitottság és nyugodt megfontoltság jellemez. Ez nemcsak hogy kevéssé hatékony és hosszú távon fenntarthatatlan, de végül mindenképpen stressz, szorongás és kiégés lesz a vége.

Steven D’Souza és Diana Renner nemzetközileg elismert tanácsadók, A nemtudás című bestseller szerzői érdekes történetekben bővelkedő könyvükben feltérképezik a „cselekvés” határait és veszélyeit. Vizuálisan is megjelenített gondolataikból magunk is ráébredünk, hogyan hatja át a folytonos cselekvés életünk minden területét, és hogyan kell elképzelni az aktív nemcselekvést, amelynek köszönhetően mindennapi életünk sokkal inkább a harmóniáról és a kreativitásról szólhat.

 

Diana Renner tanácsadó, tanár, író. Az Uncharted Leadership Institute társalapítója és igazgatója, a Not Knowing Lab vezetője. Egyéneknek és szervezeteknek is segít eligazodni a bizonytalanságban, fejlődni a komplex kihívások közepette. A Melbourne Business School-, a Monash Egyetem és az ausztrál Adelaide-i Egyetem oktatója.

Kapcsolat: diana.renner@uncharteredleadership.com.au

 

Steven D’Souza nemzetközi tanácsadó, több sikerkönyv szerzője, oktató, vezetői coach és tapasztalt konferenciaelőadó. A Deeper Learning Ltd. igazgatója, a madridi IE Business School docense, a Saïd Business School, az Oxford Egyetem munkatársa. Vezetői tanácsadó és coach az INSEAD-nél. Négy könyv szerzője, társszerzője (Made in Britain, Brilliant Networking). Szerepel a Thinkers 50 Radar és a HR Magazine 30 legbefolyásosabb személyiségének listáján. Kapcsolat: steven@brilliantnetworking.net

 

A nemtudás – Hogyan formáljuk versenyelőnnyé a bizonytalanságot? (Not Doing -The Art of Turning Uncertainty Into Opportunity) című könyvüket 2015-ben a Chartered Management Institute az év menedzsment könyvének választotta.

 

„Belefulladunk a feladatokba? Nem látunk kiutat a folyamatos stressz és küzdés szorításából? E két szerzőnek remek receptje van erre – A nemcselekvés. Ami nem azt jelenti, hogy nem csinálunk semmit, és hagyjuk, hogy a dolgok maguktól alakuljanak. Ennél sokkal merészebb és inspirálóbb szemléletmódról van szó: az egyes helyzetek saját energiájára építeni a környezetünkkel összhangban dolgozni úgy, hogy korlátozott erőforrásainkat a lehető legoptimálisabban kihasználjuk. Próbáljunk meg nemcselekedni. Akár a legjobb dolog is lehet, amit csak eddig csináltunk.”

Daniel H. Pink, az Eladni emberi dolog, a Motiváció 3.0 és a Johnny Bunk kalandjai szerzője

 

A vezetők egy része tisztában van vele, hogy napjainkban a kemény munka ellenére sincs minden rendben. A globalizáció, a digitális technológiák – mint az automatizálás és a mesterséges intelligencia –, a nyomás, hogy a nyereséges növekedéshez új forrásokat találjanak, azt eredményezi, hogy a vezetők sokszor gyorsabban, de nem megfelelő eredménnyel dolgoznak. Ez a könyv elfogulatlanul, objektív módon mutatja meg és közelíti meg a problémákat. Esettanulmányokkal, kutatással, a lehetőségek feltárásával ösztönzi az olvasót, hogy megálljon, visszalépjen és újraértékelje az életét. Mindenkinek ajánlom, aki tövig nyomja a gázt, és úgy érzi, ezt így nem folytathatja tovább.”

Dr. Andrew White, vezetőképzési dékán-helyettes,

Saďd Üzleti Iskola, Oxford Egyetem

 

„A nemcselekvés paradoxon: gyakorlatai valójában abban segítenek, hogy többet tegyünk, jobban dolgozzunk – nagyobb élvezettel és elégedettséggel.”

Császár Csaba, Partner, OD Partner, Magyarország

 

Címe ellenére ez a könyv nem a tétlenséget dicsőíti, hanem sokkal inkább az átgondolt, megfontolt reflexióra és cselekvésre buzdít. Épít Drucker meglátásaira, miszerint milyen hiábavaló hatékonyan megcsinálni valamit, amit nem is kellene és alapul veszi Csíkszentmihályi flow-elmélet. A könyv fontos üzenete, hogy a digitális taylorizmus tudástranszferre gyakorolt egyre növekvő hatásával szemben az emberi oldal elsődlegességét hirdeti.”

Richard Straub, elnök, Peter Drucker Society Europe

Több mutatása
Várható szállítás: 2-5 munkanap
Kívánságlistára
Kedvezményes
szállítás 10 000 Ft-tól
Több ezer
átvevőpont
Naponta
bővülő kínálat
10% kedvezmény az
előjegyezhető könyvekre
A szerzőről
Feliratkozom a szerzőre
Több mutatása
Hasonló könyvek
Kapcsolat
+36-1-770-8701
(munkanapokon
10:00 és 16:00 között)
Vásárlás
2021 www.alomgyar.hu © Minden jog fenntartva Publish and More Kft.
VisaMastercard