Nyílt és őszinte, önéletrajzi alapokra szőtt történet.
A Migránsok bővített kiadásának feje tetejére állított, fordított sodrású világában belülről kifelé haladnak a dolgok; a kisemberek hőssé, a hősök egyszerű kisemberré, az okozatok okokká, az okok pedig okozattá válnak, és hamar kiderül, hogy az előítéleteink csupán rossz beidegződések, hogy nincsenek címkék, mindössze összefonódó emberi sorsok vannak. Nincs itt más, csak mi vagyunk.
A kötet két szálon futó, mégis össze-összeolvadó cselekménye folytonos
feszültséget teremt, amelyet mesterien tör meg időnként a keresetlen és nagyszerű humor.
Felteszünk magunkban olyan kérdéseket, amivel eddig lehet, hogy nem is foglalkoztunk. Valójában mit jelent számunkra a hazánk, és mit jelentünk mi a hazánknak? Mi az otthon és a család szerepe az életünkben? Hol kezdődik egy ember méltósága, és hol végződik a tűrőképessége? Kivé-mivé válunk igazán nagy nyomás alatt? Vagyis, hogy mit kezdünk azokkal a felismerésekkel, amelyek örökre átformálják az életünket.
A Dugonics András Irodalmi Díjjal elismert Bihary Péter könyve távoli, ismeretlen és félelmetes világokba csábít. Valamint arra is megkaphatjuk a választ, hogy a nagy csapások valójában álruhás áldások-e.
„Kötelező olvasmánnyá tenném a középiskolákban.” – Magyar Szerzők Könyvei Blog